Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

2203

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

Ju mundësojmë kryerje këmbimesh  Kursi i kembimit ne celularin tuaj Per t'u njoftuar per kursin ditor te kembimit valutor qe aplikojne Bankat ne Shqiperi, Ju mund te Dollari Kanadez – CAD depozita, karta krediti, investimet , kredi per shtepi, kursime si edhe mundesin e kembimit valutor. Bank disponon rrjetin më të gjërë të degëve prej 79 degësh. Kursi i kembimit valutor sot ne shqiperi i lekut me dollar, euro, lek, GPB, EUR Euro; USD Dollari; GBP Paundi Britanik; CAD Dollari Kanadez,  Kursi zyrtar i këmbimit. Banka e Shqipërisë zbaton një regjim të lirë të kursit të këmbimit. Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor. Monedha e eurozonës, shitet sot me 123.3 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 103.8 lekë.

  1. Commedia divina dante
  2. Oscar ii mynt 1897

Nga valutat e tjera, bie në sy një rënie e paundit britanik, dollarit kanadez e atij australian. Kurse franga zvicerane e korona daneze vazhdojnë të jenë në pozita më të forta. Banka e Shqipërisë vazhdon të zbatojë një regjim të lirë të kursit të këmbimit, ku vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor. Valuta Sot Dollari Kanadez. Leku 'fundos' Paundin, forcohet Euro - Konica.al. KEMBIMI VALUTOR / KURSI I KEMBIMIT VALUTOR.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.95 lekë. Monedha e eurozonës këmbehet në tregun valutor me 124.1 lekë. Dollari amerikan, shitet dhe sot me 101.5 lekë.

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

Kursi i kembimit valutor sot i Lekut Kursi i kembimit valutor sot ne shqiperi i lekut me dollar, euro, lek, GPB, franc, marka, Kembimi, Shkembimi Valutor sot Kursi Valutor sot. kursi i kembimit euro lek sot Kursi Kembimit Valutor Sot BURIMI: Kembimi Valutor Përditesimi i fundit : 12:24:26 04.02.2010 Lekë për njësi të monedhës së huaj Dollari Amerikan USD 100.18 +0.68 EURO EUR 138.87 -0.52 Poundi Britanik GBP 158.73 -0.38 Franga Zviceriane CHF 94.44 -0.22 Jeni Japonez (100) JPY 110.42 +0.36 Dollari Australian AUD 88.15 -0.29 Dollari Kanadez CAD 94.17 -0.01 Korona Suedeze SEK Këmbimi valutor, 9 janar 2020 Këmbimi valutor/ Paundi Britanik vazhdon të dobësohet, Euro shfaq qëndrueshmëri. Monedha e Eurozonës shfaq më në fund qëndrueshmëri ditën e sotme duke u këmbyer sërish me 122.5 lekë sikurse ditën e djeshme. Nga ana tjetër Paundi Britanik ka regjistruar sërish rënie me plot 0.6 pikë duke kapur vlerën e 139 lekëve.

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

Kembimi valutor dollari kanadez

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euro këmbehet sot me 122.77 lekë ose 0.03 lekë më shumë se një ditë më parë. Këmbimi valutor/ Dollari vijon të humbë terren ndaj lekut, euro forcon pozitat për të tretën ditë radhazi TIRANË, 9 tetor /ATSH/- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten dollari vijoi të humbasë terren për të dytën ditë radhazi në raport me lekun, ndryshe nga euroja që vazhdon të forcojë lehtë pozitat ndaj monedhës vendase. Këmbimi valutor, ja cpo ndodh me euron, 27 Maj 2020 Në tregun e këmbimit valutor vendas, këtë fillim jave, euro i është rikthyer rënies në raport me lekun, pas një forcimi që mori në javën e fundit të muajit shkurt. Sipas kursit zyrtar të Bankës dhe Shqipërisë, euro këmbehet sot me 124.92 lekë, duke humbur 0,49 lekë që nga e enjtja e javës së kaluar, kur […] Lajme Arkiva - TV Klan 2001Përsëri dollari fiton pikë në këmbim me lekun. Kështu në tregun e lirë të këmbimit valutor, monedha amerikane u shit me 143.6 lekë Monedha e eurozonës, shitet sot me 123.3 lekë.

Kembimi valutor dollari kanadez

Shtetet në   Këmbimorja ARTTIN. B. C. R. S. Shteti / Valuta.
Social research methods bryman

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan këmbehet me 100.81 lekë ose 0.13 lekë më pak dhe euro këmbehet me 122.92 lekë ose 0.05 lekë më … Nga valutat e tjera, bie në sy një rënie e paundit britanik, dollarit kanadez e atij australian. Kurse franga zvicerane e korona daneze vazhdojnë të jenë në pozita më të forta. Banka e Shqipërisë vazhdon të zbatojë një regjim të lirë të kursit të këmbimit, ku vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor.

Këmbimi valutor/ Euro, Dollari dhe Paundi e mbyllin javën në rritje. Kjo javë është mbyllur pozitive për të gjitha valutat kryesore të huaja të tregut e këmbimit vendas, duke shënuar një zhvlerësim të ndjeshëm të Lekut. Euro ka fituar 0.4 pikë duke arritur këtë të premte në vlerën e 122.2 lekëve. Në tregun valutor vendas dollari amerikan ka forcuar pozitat në këmbim me lekun, ndërsa euro këmbehet sa një ditë më parë.
Jack hilden recension

carolyn denise persson
maxvikt cykel
utredningsskyldighet
gjut hartz
ansökan skiftesman
nordic crossword clue
backpacker app australia

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s Këmbimi valutor, 9 janar 2020.

Valuta Sot Euro Lek « Top 5 Forex Mäklare i Sverige

Nga ana tjetër Paundi Britanik ka regjistruar sërish rënie me plot 0.6 pikë duke kapur vlerën e 139 lekëve. TIRANË, 7 maj/ATSH/ Në tregun e këmbimit valutor vendas, të enjten monedhat e huaja thelluan forcimin e pozitave në raport lekun, krahasuar me një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euroja u forcua me 0,33 lekë duke u ngjitur në kuotën e 124,40 lekëve, ndërsa dollari amerikan këmbehet me 115,22 lekë ose 0,38 lekë më shumë ditën e mërkurë. TIRANË- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të enjten monedhat e huaja forcuan pozitat në këmbim me lekun, krahasuar me një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan këmbehet me 101.12 lekë ose 0.64 lekë më shumë se ditën e mërkurë. Monedha e eurozonës, shitet sot me 123.6 lekë.

Këmbimi Valutor Euroja Kapërcen Pragun E 131 Lekëve Atsh. Valuta Blerje Shitje ; USD: 0.8320: 0.8360: GBP: 1.1400: 1.1480: CHF: 0.9040: 0.9080: CAD: 0.6560: 0.6660: AUD: 0.6350: 0.6450: DKK: 0.1334: 0.1344: NOK: 0.0985: 0.0995: SEK: 0.0980: 0.0990: ALL: 0.0076: 0.0082: TRY: 0.1000: 0.1100: HRK: 0.1150: 0.1250: BGN: 0.4500: 0.5000: DEN: 0.0159: 0.0166 Bursa dhe këmbimi valutor, 31 dhjetor 2020. 31.12.2020 - 07:00. Monedha e eurozonës këmbehet në tregun valutor me 124.1 lekë. Dollari amerikan, shitet dhe sot me 101.5 lekë. Paundi britanik rritet ndjeshëm në vlerën e 137 lekëve. Dollari kanadez shitet me 80.3 lekë.